הערים של היום בנויות ומתפקדות באופן שונה לחלוטין מאז החלה התיישבות העירונית על פני כדור הארץ. במהלך מאתיים השנים האחרונות נקשרת העירוניות עם מודרניזציה, יצירתיות, חדשנות וקידמה. השימוש האינטנסיבי בדלקים פוסיליים ומערכת המסחר העולמית הופכות כיום את מיקום הערים והמרחקים ביניהן לבין מקורות המשאבים שהן צורכות למחייתם של תושביהן, ללא רלוונטיים. ערים דורשות שטחים נרחבים של קרקע על מנת לקיים את עצמן והן מסתמכות על כמויות עצומות של מזון המיובא משטחים אחרים המתפרסים הרבה מעבר לגבולותיה של העיר עצמה.

בנוסף, בעשור האחרון נעשים ניסיונות לעצור את הגל הגובר של השמנת-יתר בשל הדאגה לבריאות הציבור. למעשה די בטעות הפכה העיר לסביבה המקדשת השמנת יתר בשל דומיננטיות של מזונות עתירי אנרגיה מחד וחוסר הזדמנויות לפעילות פיזית מאידך.

על כן, בעזרת גידול מזון בתוך העיר או ליד העיר, ניתן לספק מזון לתושבים באופן יעיל, להפחית את ההשפעות הסביבתיות השליליות ולתרום לפיתוח חוסן מקומי של הקהילה המקומית שתהיה מסוגלת לספק לעצמה חלק מצרכיה הבסיסיים ולבריאותה על ידי מזון טרי ובריא.

ערים רבות ברחבי העולם וגם בישראל כבר הקימו חוות לגידול מזון בעיר. ביוזמת המחלקת לפיתוח סביבתי והיחידה לאיכות הסביבה, הוחלט לפני מספר שנים לקדם הקמה של חווה דומה בשכונה החדשה בגליל ים.

בחווה החקלאית יוכלו כל תושב או תושבת הרצליה המעוניינים בכך, לעבוד באדמה ולפתח כישורי גננות וחקלאות עירונית, על ידי השכרה חלקה בחווה החקלאית ולגדל לעצמם ירקות ופירות, באופן אורגני, בסביבה פסטורלית, בליווי והדרכה של אנשי מקצוע ובמקום המאפשר את כל האמצעים לגידול מזון קל ופורה בעיר. בחווה יעמדו לרשות התושבים: כלי עבודה, קומפוסט אורגני, מים ומערכות השקיה לערוגות וכן ליווי והדרכה מקצועית.

מתאים לכל מי שמעונין מעל גיל 18. כמובן שניתן להגיע עם הילדים.

שעות הפעילות: במהלך אמצע שבוע- שני ימים בשעות אחה"צ, במהלך סוף השבוע – יום אחד למספר שעות

עלות שכירות לחודש: 99 ש"ח בלבד (בהתחייבות לשנה)

גודל ערוגה: 10.8 מ"ר

לפרטים נוספים ניתן לפנות ליחידה לאיכות הסביבה בטלפון: 09-9514595

חווה חקלאית

שתילות